StratCom'un açıklamasına göre, Ukrayna ordusu, 17 Ekim gecesi, Rusya'nın kontrolündeki Luhansk ve Berdyansk yakınlarındaki Rus teçhizatlarına geçici olarak saldırı düzenledi. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, Rus işgal güçlerine ait helikopterlere ve havaalanı ekipmanlarına başarılı saldırılar gerçekleştirdi.

Ayrıca, Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı da son bir gün içinde Ukrayna birliklerinin, Rus askerlerinin, silahların ve teçhizatının yoğunlaştığı bölgelere 4 saldırı gerçekleştirdiğini bildirdi. Ukrayna füze birlikleri, Rusya'ya ait 2 helikopteri, mühimmat deposunu ve topçu aracını hedef aldı.

Açıklamada ayrıca son 24 saatte cephe hattında 72 çatışma meydana geldiği, Rus ordusunun Ukrayna topraklarına 10 füze, 68 hava saldırısı gerçekleştirdiği ve Ukrayna birliklerinin çok namlulu füze sistemlerinden mevzilere ve yerleşim yerlerine 87 kez ateş açtığı belirtildi.

Filistin direniş grupları, Gazze'de İsrail askerlerini vurdu Filistin direniş grupları, Gazze'de İsrail askerlerini vurdu

Ukrayna Hava Kuvvetleri Komutanlığı da, Rusya'nın gece saatlerinde Ukrayna topraklarına insansız hava araçları (İHA) ve füzeyle saldırı düzenlediğini açıkladı. Rus ordusu Kırım yönünden 6 "Şahed" İHA gönderdi ve Su-34 uçağından bir güdümlü füze fırlattı. Ancak Ukrayna'nın hava savunma sistemleri bu hedefleri imha etti. Ayrıca Rusya, doğu yönünde 2 S-300 güdümlü uçaksavar füzesi fırlattı.