BAE Systems'in sahada kanıtlanmış AN/ALE-55 Fiber-Optik Çekili Tuzağı'nın yeteneklerini genişleten DBD, fiber-optik kablo ile uçaktaki elektronik harp ekipmanına bağlı çekili bir üniteden oluşuyor.

Bu sistem, düşman radarlarını bozmak ve füzeleri uçaktan uzaklaştırmak için en son karıştırma teknolojisini sunuyor. DBD, pilot tarafından ya da tehditlere yanıt olarak otomatik olarak fırlatılabilir ve tartışmalı hava sahalarında kritik koruma sağlıyor.

Dual Band Decoy, BAE Systems'in özel entegre devrelerini içermesinin yanı sıra şirketin Intrepid Shield™ yaklaşımının bir parçası olarak gelişmiş tehditleri tespit etmek, kullanmak ve bunlara karşı koymak için elektromanyetik spektrumun tamamını kullanarak platformların etrafında koruyucu bir küre oluşturma stratejisini destekliyor.

İHA'larla güneş enerji santrallerindeki arızalar tespit ediliyor İHA'larla güneş enerji santrallerindeki arızalar tespit ediliyor

DBD ilk olarak Amerikan Donanması'nın F/A-18E/F Super Hornet uçaklarında kullanılacak. Çalışmalar, BAE Systems'in Nashua, N.H.'deki tesislerinde gerçekleştirilecek.