Sistem, yapay zeka teknolojisini kullanarak yeni tehditleri tanımlayabiliyor ve savunma stratejileri tasarlayabiliyor. Anduril Industries ayrıca Pulsar sisteminin bazı ABD kuvvetleriyle sahada olduğunu da iddia etti.

Anduril genel müdürü Sam El-Akkad'a göre, Pulsar adlı bu silah sistemleri, dronlar gibi cihazları sıkıştırabiliyor, coğrafi konum hizmetleri sağlayabiliyor ve iletişimi kolaylaştırabiliyor. Bu sistem, elektromanyetik spektrumdaki yeni tehditleri tespit ederken savunma stratejilerini de hızla uygulayabilme yetegine sahip.

Anduril'in Strateji Direktörü Chris Brose, Pulsar'ın üretim miktarları ve fiyat etiketi hakkında bilgi vermekten kaçındı. Ancak, önceki basın bültenlerinde, şirketin Özel Operasyonlar Komutanlığı için çalışmaları yürüttüğü ve ürünün Özel Operasyon Kuvvetleri (SOF) Haftası sırasında piyasaya sürüleceği belirtilmişti.

Son zamanlarda yaşanan çatışmalar, elektronik savaş araçlarının yayılmasına yönelik endişeleri artırdı. Brose, ABD'nin bu alanda güçlenmesi gerektiğini belirtti ve sistemin diğer satıcılardan iyileştirmeler sağlamak için açık mimariler kullandığını vurguladı.

Reisi'yi taşıyan helikopter ABD'den tedarik edilenler arasında Reisi'yi taşıyan helikopter ABD'den tedarik edilenler arasında

Anduril, son zamanlarda geleneksel savunma şirketlerine karşı büyük başarılar elde etti. Hava Kuvvetleri, Anduril ve General Atomics'e, İşbirlikçi Savaş Uçağı programı için bir drone kanat oyuncusu geliştirmek için sözleşmeler imzaladı.