The Times gazetesinin iddialarına göre, İngiltere ve kıta Avrupası ülkeleri, savunma sanayilerini canlandırmak ve Kiev yönetimine destek sağlamak amacıyla Ukrayna'daki çatışmayı en az 2025 yılına kadar sürdürmeyi planlıyor.

Gazetenin haberine göre, Birleşik Krallık askeri istihbaratı, Rusya veya Ukrayna'nın 2024 yılında çatışmada belirleyici bir dönüm noktası elde etmesini beklemiyor. 2024'ün her iki taraf için de büyük operasyonel başarılar getirmeyeceği ve büyük bir atılımın olasılığının düşük olduğu ifade ediliyor.

Avrupa ülkeleri, Ukrayna'daki çatışmanın kaderini ABD başkanlık seçim sonuçlarına bağlamamak adına savunma sektöründeki üretim kapasitelerini artırmayı planlıyor. Aynı zamanda, ABD'nin müdahalesi olmadan Ukrayna'ya yardım etmeyi sürdürmeye hazırlanıyorlar, zira ABD başkan adayı Donald Trump'ın seçilmesi durumunda Ukrayna finansmanının azalabileceği endişesi taşınıyor.

Ukrayna, Rusya'nın Dnipro'ya düzenlediği füze saldırısında ölü ve yaralıların olduğunu açıkladı Ukrayna, Rusya'nın Dnipro'ya düzenlediği füze saldırısında ölü ve yaralıların olduğunu açıkladı

İngiltere'nin Ukrayna'ya yeni bir teklifte bulunamadığı ve silah stoklarının tükendiği belirtiliyor. Londra'nın, silah yardımını temin etmek için Berlin ve diğer Avrupa ülkeleriyle görüşmeler yürüttüğü ifade ediliyor.