NATO Savunma Bakanları Toplantısı, ikinci gününde devam ediyor NATO Savunma Bakanları Toplantısı, ikinci gününde devam ediyor

İsveç Savunma Malzemeleri İdaresi FMV tarafından görevlendirilen Saab, İsveç Donanması için dört gemi tasarlayacak.

Babcock, başlangıçta, temel tasarım aşamasını tamamlamak için Saab'ı destekleyen yapısal tasarım ve yardımcı sistemler de dahil olmak üzere mühendislik desteği sağlayacak.

Babcock'un İskoçya'daki Rosyth tesisine yapılan bir ziyaret sırasında, İsveç Donanması, İngiltere Kraliyet Donanması, FMV, Saab ve Babcock'dan üst düzey temsilciler, Eylül 2023'te DSEI'de Saab ve Babcock tarafından imzalanan Stratejik İşbirliği Anlaşması'nı takip eden deniz programı sunumunda iddialı yeni işbirliğinin başlangıcını kutlamak için bir araya geldi.

Babcock ve Saab, Luleå tasarımı için potansiyel ihracat pazarlarını belirlemek için de yakın bir şekilde birlikte çalışacaklar.

Saab'ın Kıdemli Başkan Yardımcısı ve İş Alanı Kockums Başkanı Mats Wicksell ise şunları söyledi:

"İsveç için yeni Luleå sınıfının temel tasarımına başlama misyonunu üstlenmekten gurur duyuyoruz ve bu projede Babcock ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu, İsveçli ve İngiliz gemi yapımcıları arasında önemli bir işbirliğidir ve İsveç'in denizdeki yeteneklerini güçlendirmek için yakın bir ekip çalışması için sabırsızlanıyorum.”

Babcock CEO'su David Lockwood da şunları söyledi:

"Bu, İsveç Donanması, Saabcock ve Babcock için çok önemli bir program. Karlskrona ve Rosyth'deki kolektif yeteneklerimiz, yeni Luleå platformları için sınıf lideri bir tasarım sunmamızı sağlayacak.”