Şubat 2012'den beri Genel Müdürlük görevini yürüten Selçuk Yaşar'ın emekliye ayrılmasının ardından bu göreve getirildi. 

Murat İnci 1 Temmuz 2020 tarihi itibari ile ROKETSAN Genel Müdürü olarak görevine devam ediyor. 

Bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun olan Murat İnci bu alanda pek çok kurumda görev almıştır. 

Murat İnci 1996 yılında Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden lisans alanında mezun oldu. 1998 yılında ise yüksek lisans derecesini alarak mezun olan Murat İkinci; 2010 yılında yine Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde Executive MBA eğitimini tamamlamıştır.

Murat İnce 1996-1998 yılları arasında Bilkent Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak görev yaptı. 

HAVELSAN'da 1997 yılında Yazılım Mühendisi olarak göreve başladı. Bu görevi 1998 yılı sonuna kadar devam etti.

2000 yılında STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Tic. A.Ş.' de Bilgisayar Mühendisi olarak başladığı görevine sırasıyla; Yazılım Bölümü'nden sorumlu Müdür ve Savunma Projelerinden Sorumlu Direktör olarak devam etmiştir. Bu görevi süresince, haberleşme sistemleri, komuta kontrol sistemleri ve otonom sistemler dâhil olmak üzere birçok üst düzey savunma projesinin tamamlanmasında kritik görevlerde bulunmuştur.

2013 yılı itibariyle, STM Denizcilik Programları, Savunma Tedarik, Danışmanlık Hizmetleri ve Uçuşa Elverişlilik Sertifikasyon Hizmetleri'nden oluşan Mühendislik ve Danışmanlık'tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini devam ettirmiştir. Görevi süresince, Türk savunma sanayinin tek seferde yapmış olduğu en büyük ihracat projelerinden biri olan Pakistan Denizde İkmal Tankeri (PNFT) ve MiLGEM Milli Korvet Projelerinin geliştirilmesinde kritik rol oynamış olup, 2018 tarihinde Genel Müdürlük görevine getirilmiştir.

ROKETSAN Genel Müdürlüğü'nün yanı sıra; Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliği, SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Savunma Sanayii İmalatçılar Derneği (SASAD) Savunma ve Güvenlik Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. 

İleri derecede İngilizce bilen İkinci, evli ve 2 çocuk babasıdır.