Şirket tarafından belirtildiği üzere bu teslimat, Ordu filosundaki 465 kadar Chinook'un yeni Blok II konfigürasyonuna modernize edilmesine yönelik daha geniş bir planın parçasıdır.

Boeing Kargo Programları Başkan Yardımcısı ve Program Müdürü Heather McBryan, "CH-47F Blok II, ABD Ordusu'nun daha fazlasını kaldırmasına, daha uzağa uçmasına ve uçaklarının bakımını her zamankinden daha iyi yapmasına olanak tanıyan kabiliyet iyileştirmeleri sağlıyor" dedi. "Bu modernizasyon programı, savaşta test edilmiş Chinook'un ileriye dönük çok alanlı operasyonlarda kilit bir rol oynamasını sağlıyor."

Tel Aviv'deki İHA saldırısı nedeniyle İsrail hükümeti, siyasetçilerden eleştiri aldı Tel Aviv'deki İHA saldırısı nedeniyle İsrail hükümeti, siyasetçilerden eleştiri aldı

CH-47F Blok II, geliştirilmiş bir aktarma organı, güçlendirilmiş bir gövde ve geliştirilmiş bir yakıt sistemi de dahil olmak üzere çeşitli geliştirmeler içeriyor. Bu iyileştirmeler helikopterin azami brüt ağırlığını 4.000 pound daha arttırmakta ve neredeyse tüm faydalı yükler için görev yarıçapını genişletmektedir. Yeni tasarım aynı zamanda gelecekteki teknoloji yükseltmelerine de olanak tanıyarak hava aracının gelişen savaş gereksinimlerine uyarlanabilir kalmasını sağlıyor.

ABD Ordusu Kargo Helikopterleri proje müdürü Viva Kelly, "Ordunun geleceğin Ağır Kaldırma platformu olarak CH-47F Blok II, Ordunun tüm operasyon yelpazesinde stratejik olarak duyarlı kalma ihtiyacını desteklemeye devam ederken daha fazla kabiliyet sağlıyor" dedi.

Geliştirilmiş performansa ek olarak, Blok II programı uçağın idamesini de iyileştiriyor. Yeni rotor sisteminin artan güvenilirliği planlanmamış bakım ihtiyacını azaltırken, basitleştirilmiş yakıt sistemi de bakım verimliliğini artırarak bakım maliyetlerini düşürüyor.


Defence Türkiye