Güvenilir ve yenilikçi paletli ve tekerlekli zırhlı araçlar tasarlayan, üreten ve alanında dünya liderleri arasında kabul edilen bir kara savunma sistemleri firması olan FNSS, Birleşik Krallık'ın, Wokingham kentinde gerçekleşecek olan “Future Armoured Vehicles Power Systems” (Geleceğin Zırhlı Araçlarında Güç Grubu Çözümleri) isimli konferansa katılıyor. 27-28 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan konferans, zırhlı araçlara yönelik güç sistemlerindeki en son gelişmeleri tartışmak üzere kullanıcıları ve sektör liderlerini bir araya getiriyor.

Konferans programı kapsamında, FNSS E-Mobilite & İleri Tasarım Çözümleri Müdürü Varlık KILIÇ, 27 Eylül Çarşamba günü saat 11:00'da "Paletli ve Tekerlekli Zırhlı Araçlar için Geleceğin Hareketlilik Çözümleri - Hibrit Elektrik / Tam Elektrikli Çözümler" başlıklı bir sunum gerçekleştirecek.

KILIÇ sunumunda, geleceğin zırhlı araçlarına yönelik mobilite çözümleri konusunda karşılaşılan zorluklar ve fırsatları incelerken, hibrit elektrik ile tam elektrik güç sistemleri arasındaki karşılaştırmaya odaklanacak. FNSS'nin yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler geliştirme konusundaki geçmiş deneyiminden yola çıkılan oturumda, elektrikli ve hibrit teknolojilerin zırhlı araç platformlarına entegrasyonunun faydalarına, performansına ve potansiyel hususlara ışık tutulması amaçlanıyor.

Kılıç, “FNSS olarak bu alandaki öngörülerimizi ve uzmanlığımızı paylaşacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Sektörümüz teknoloji ve sürdürülebilir çözümlerde ilerlemeye devam ederken, zırhlı araçlar alanında hibrit ve tam elektrikli sistemlerin potansiyelini keşfetmenin hayati önem taşıdığına inanıyoruz. Çalışmalarımızın bu alanda katma değer sağlayacağına ve daha fazla yeniliğe ilham vereceğine inanıyoruz.” dedi.

FNSS, savunma sanayine yönelik daha sürdürülebilir ve verimli çözümler yaratmak amacıyla elektrik ve hibrit teknolojilerindeki yeteneklerini güçlendirmeye devam ediyor. FNSS, bu konferansta bilgi paylaşımında bulunarak, zırhlı araçlardaki güç gruplarının geleceği konusunda süregelen tartışmalara katkıda bulunmayı amaçlıyor.

FNSS HİBRİT Güç Paketi geliştirme projesi 2021 yılında başladı. FNSS, KAPLAN HİBRİT Aracını ilk kez Temmuz 2023'te IDEF 2023 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda görücüye çıkardı. Tasarımı tamamlanmış olan bu prototip üzerinde, FNSS Ar-Ge merkezi bünyesindeki; E-Mobilite & İleri Tasarım Çözümleri, Otomotiv Sistem Tasarımı, Elektronik Tasarım, Yazılım Geliştirme, Simülasyon ve Test ekiplerinin iş birliğiyle kontrol yazılımı geliştirme ve iyileştirme faaliyetleri devam etmektedir. Devam eden kritik doğrulama testlerinin 2023 yılı sonunda tamamlanması planlanmaktadır. Bu projeyle FNSS, kendi ürün gamında yer alan ve gelecekte üretilmesi muhtemel olan paletli platformların yanı sıra talep edilmesi durumunda dünya genelinde paletli araçlara da entegre edilebilecek benzersiz bir hibrit güç grubu çözümü geliştirmeyi hedefliyor.

KARTAL yazılımı ilk seferde NATO sertifikasını kaptı KARTAL yazılımı ilk seferde NATO sertifikasını kaptı
 

Kaynak: FNSS