Trump, ABD'nin Tayvan'ı koruması için ödeme alması gerektiğini söyledi Trump, ABD'nin Tayvan'ı koruması için ödeme alması gerektiğini söyledi

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları 47. gününde devam ederken, İsrail ve Hamas arasında 4 günlük insani ateşkese varıldığı açıklandı. Hamas yetkilisi Ebu Merzuk, anlaşmanın bir parçasının 50 esirin serbest bırakılması olduğunu belirtti. Ebu Merzuk, bu esirlerin çoğunluğunun yabancı uyruklu olduğunu ifade ederken, her bir esire karşılık olarak İsrail hapishanelerindeki 3 Filistinli tutuklunun serbest bırakılacağını bildirdi. Ebu Merzuk, İsrail'in Gazze'ye insani yardım girişini sağlamak için baskı yapma çabalarını sürdürdüklerini vurgulayarak, insani aranın İsrail saldırıları devam ederken başlayacağını belirtti.

Ayrıca, Filistin Kızılayı tarafından yapılan açıklamaya göre, Gazze'ye ulaşan yardım tırlarının sayısı 451'e ulaştı. Refah Sınır Kapısı'ndan giriş yapan 30 yardım tırının içinde ilaç, tıbbi malzeme, gıda, su ve diğer yardım malzemelerinin bulunduğu belirtildi. Ancak, İsrail'in Gazze'ye yakıt girişine izin vermediği ve ablukayı sürdürdüğü vurgulandı.