Danimarka Ukrayna için 18 Bohdana obüsü satın aldı Danimarka Ukrayna için 18 Bohdana obüsü satın aldı

Gazze'deki son gelişmeler göz önüne alındığında, İsrail güçlerinin Gazze'nin batı, güney ve doğu bölgelerini kuşatarak ilerlediği bildiriliyor. Şifa Hastanesi'nin yaklaşık 3 kilometre doğusuna kadar ulaşan İsrail askeri araçları, Gazze'nin tek faal hastanesi olan El Ehli Baptist Hastanesi'ne de yaklaşık 500 metre mesafede bulunuyor.

İsrail güçlerinin saldırıları sonucunda, Gazze'nin batı bölgeleri, özellikle de Şifa Hastanesi çevresi, Tel el-Hava ve Er-Rimal mahalleleri olmak üzere büyük bir yıkıma maruz kaldı. Evlerin tahrip olduğu, yollarda yanmış cesetlerin bulunduğu belirtiliyor.

Gazze kentinin batı bölgelerinde, özellikle Şifa Hastanesi çevresinde ve Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Hanun ve Beyt Lahiye bölgelerinde, İsrail güçleri ile Filistinli direniş grupları arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Filistin İçişleri Bakanlığı, İsrail ordusunun Gazze'nin kuzeyinde öldürdüğü Filistinlilerin cenazelerinin Endonezya ve Kemal Advan hastanelerine taşındığını açıkladı.

Gazze'deki Şifa Hastanesi, İsrail'in verdiği bir saatlik sürenin ardından tahliye sürecine girmiş durumda. Ancak çatışmaların sürdüğü ve her iki tarafın da kayıplar verdiği belirtiliyor.