FPV dron Rus Mi-8 helikopterini neredeyse vuruyordu FPV dron Rus Mi-8 helikopterini neredeyse vuruyordu

İsrail ordusu, Refah kentinin merkezindeki Şabura Kampı'na yoğun hava saldırıları ve topçu atışları düzenledi, kampta çok sayıda evin bulunduğu bölgeyi bombaladı. Çoğu sakininin terk etmek zorunda kaldığı kampta, İsrail ordusunun hedef aldığı yerlerden yoğun dumanlar yükseliyor.

Yerel kaynaklara göre, İsrail ordusuna ait araçlar Philadelphia Koridoru'ndan Refah kentinin merkezine doğru ilerleyerek Şabura Kampı'nı neredeyse kuşatma altına aldı. Kampta, İsrail askerleri ile Filistinli direnişçiler arasında şiddetli çatışmalar sürüyor.

Birleşmiş Milletler Uluslararası Adalet Divanı'nın (UAD) saldırıları durdurma kararına rağmen İsrail ordusu Refah'a yönelik saldırılarına devam ediyor. İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda, en az 15.517'si çocuk, 10.279'u kadın olmak üzere 37.164 Filistinli hayatını kaybetti, 84.832 kişi yaralandı. Enkaz altında hala binlerce kişinin bulunduğu ve hastane ile eğitim kurumlarının hedef alınarak sivil altyapının ciddi şekilde tahrip edildiği bildiriliyor.