Sudan'ın Faşir şehrinde gerçekleşen bombardıman sonucu 12 kişi yaşamını yitirdi Sudan'ın Faşir şehrinde gerçekleşen bombardıman sonucu 12 kişi yaşamını yitirdi

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ni hedef alan saldırılarına son 24 saatte 400'ten fazla noktayı vurarak devam ettiğini duyurdu. Karadan, havadan ve denizden gerçekleştirilen saldırılarda, Hamas'ın askeri kanadı olan İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait olduğu iddia edilen yerler hedef alındı.

Açıklamada, savaş uçaklarının, özellikle Han Yunus'ta bulunan ve önceki günlerde sığınak olarak belirtilen yerlere yoğun hava saldırıları düzenlediği belirtildi. İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nde "güvenli" olarak ilan ettiği bölgelere yapılan bu saldırıları sürdürüyor.

Gazze Şeridi'nde yaşanan çatışmalara ara verilmesine dair İsrail ve Hamas arasındaki anlaşmanın ardından, 1 Aralık'ta "insani ara" sona ermiş ve İsrail ordusu tekrar Gazze'ye yönelik saldırılara başlamıştı. Bu saldırılarda çoğu çocuk ve kadın en az 178 kişi yaşamını yitirirken, çok sayıda kişi de yaralandı.

Son olarak, Cibaliya Mülteci Kampı'na düzenlenen İsrail saldırısında 100'den fazla kişi hayatını kaybetmiş, onlarca kişi yaralanmıştı. Filistin'in resmi ajansı WAFA, bu saldırının ardından çok sayıda kişinin enkaz altında kaldığını bildirmişti.