Yeni nesil C-27J uçağı, çok işlevli renkli cam kokpit, taktik nakliye görevleri için radar, iletişim sistemleri, uydu sistemi, balistik koruma ve aerodinamik performansı artıran kanatçıklar gibi gelişmiş aviyoniklerle donatıldı. Slovenya Savunma Bakanlığı, C-27J'yi uluslararası operasyonlarda nakliye ve projeksiyon yetenekleri ile yangınla mücadele konfigürasyonunda kullanmayı planlıyor.

Leonardo ve Ulusal Silahlanma Müdürlüğü arasında imzalanan sözleşmeler, son iki yıl içinde imzalanan iki sözleşme ile iki uçak ve lojistik/eğitim hizmetlerini içeriyor. C-27J Yeni Nesil sistemi, operasyonel gereksinimlere uygun maliyetli çözümler sunarak diğer nakliye uçaklarıyla uyumlu bir şekilde çalışabilirliği sağlıyor. Uçaklar, tasarımı, yüksek tehdit ortamlarında çalışabilme özelliği, yakıt ikmali, güvenli iletişim ve balistik koruma sistemleri entegrasyonlarıyla öne çıkıyor.

Bayraktar TB3 SİHA 36 bin feet irtifaya çıktı Bayraktar TB3 SİHA 36 bin feet irtifaya çıktı

Leonardo Spartan, çok yönlülüğü ve rekabetçi maliyeti sayesinde askeri nakliye görevlerini etkin bir şekilde yerine getirebilen 90'dan fazla sipariş alan bir uçak olarak öne çıkıyor.