Altınay Savunma ve DASAL Havacılık Teknolojileri, 4-8 Şubat 2024 tarihleri arasında Suudi Arabistan'ın Riyad şehrinde düzenlenecek olan prestijli World Defense Show'a (WDS) katılma hazırlığı içinde. XD11.a stant numarası altında yer alacak olan şirketler, bu etkinlik süresince çeşitli önemli görüşmeler gerçekleştirerek, iş ağlarını genişletecekler.

Bu yıl ikinci kez kapılarını açacak olan WDS 2024'te, Altınay ve DASAL, üstün teknolojik özelliklere sahip ürünlerini sergileyecek. Bu ürünler arasında Falcon R40, Kırlangıç ve Peregrine X4-M modelleri bulunuyor.

WDS, Suudi Arabistan Askeri Sanayii Genel Müdürlüğü (GAMI) tarafından organize ediliyor ve Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'in himayesinde gerçekleşiyor. Etkinlik, global savunma sektörü oyuncuları için ağ oluşturma, işbirliği yapma, deneyim paylaşma ve yenilikçilik konularında kritik bir platform işlevi görüyor.

5 gün sürecek olan fuar, 800.000 m2'lik geniş bir alanda, üç büyük sergi salonu ve açık hava sergi alanlarına ev sahipliği yapacak. Savunma sanayii firmaları, burada ürünlerini ve hizmetlerini tanıtma fırsatı bulacaklar.

WDS, aynı zamanda girişimcilere ve üreticilere, dönüştürülebilir konseptlerini ve teknolojilerini global savunma endüstrisi önünde sergileme imkanı sunuyor. İnovasyon alanında AR-GE hizmetlerinin sunulduğu merkez, savunma teknolojisinin son gelişmeleri, güvenlik tehditlerindeki değişimler ve yenilikçi start-up'ların etkilerinin tartışılacağı panellere ev sahipliği yapacak. Ayrıca, finansman ve yatırımcı programları gibi etkinliklerle katılımcılara iş geliştirme fırsatları sunulacak.

KARTAL yazılımı ilk seferde NATO sertifikasını kaptı KARTAL yazılımı ilk seferde NATO sertifikasını kaptı

İlk olarak 2022'de düzenlenen WDS, 40'dan fazla ülkeden 600'ü aşkın firmanın katılımı ve 65 binden fazla ziyaretçi ile başarılı bir başlangıç yapmıştı. Fuarda, 100'den fazla uluslararası delegasyon ağırlanmış ve 29.7 milyar Suudi Riyali (yaklaşık 7.9 milyar Amerikan Doları) değerinde savunma anlaşmaları imzalanmıştı.