ABD, İsrailli esirleri kurtarma operasyonuna katılmadıklarını iddia ediyor ABD, İsrailli esirleri kurtarma operasyonuna katılmadıklarını iddia ediyor

İsrail'in, sabah saatlerinde gerçekleşen Refah'ın doğusundan Kassam Tugaylarının sızma operasyonuna ilişkin bildirdiği olaylarda çelişkiler göze çarptı. İbranice kaynaklara göre, dört direniş savaşçısı sınır ötesine girerek İsrail kuvvetlerine saldırdı. Üç savaşçı şehit olurken, biri kaçmayı başardı.

İsrail ordusu, savaşçıların tünellerden geldiğini kabul etmeyerek paniği önlemeye çalıştığı görülüyor. 7/24 İHA'lar ile gözetim yapılmasına rağmen savaşçıların yer üstünden girdiği iddiası ve yerleşim yerlerine yöneldikleri düşüncesinin yanlış ve çelişkili olduğu gözlenmekte.

Islamist Agenda on X: "🔴 SON DAKİKA Kassam Tugayları, Beyt Lahiya'daki bir  grup işgalci İsrail gücünü bubi tuzaklı bir tünele çekti. Tünel girişine  kadar gelen işgalciler havaya uçuruldu. https://t.co/XZWnn2dEZu" / X
Bu sabah gerçekleştirilen operasyonun başarılı olmasıyla savaşın başından beri İsrail sınırını geçen tüneller konusunda vurulan en büyük darbe olarak bildiriliyor.