Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna'nın Harkiv ve Donetsk bölgelerinde bulunan iki yerleşim biriminin Rus ordusunun kontrolüne geçtiğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Rus askeri birliklerinin Ukrayna'daki ilerlemeleri hakkında bilgi verildi. Açıklamada, "Batı Askeri Grubu'na bağlı birlikler, Harkiv bölgesinde Stepovaya Novoselovka yerleşim birimini ele geçirdi. Merkez Askeri Grubu'na bağlı birlikler ise Donetsk Halk Cumhuriyeti'nde Novopokrovskoye yerleşim birimini ele geçirdi." ifadelerine yer verildi.

Biden, Ukrayna'ya "tarihi" önemde hava savunma sistemi sağlayacaklarını açıkladı Biden, Ukrayna'ya "tarihi" önemde hava savunma sistemi sağlayacaklarını açıkladı

Ayrıca açıklamada, Ukrayna ordusuna ait 72 insansız hava aracının (İHA) vurulduğu belirtildi ve şu detaylar paylaşıldı: "Askeri operasyonun başlangıcından bu yana Ukrayna ordusuna ait 616 uçak, 276 helikopter, 27 bin 40 İHA, 535 hava savunma füze sistemi, 16 bin 471 tank ve zırhlı araç, 1362 çok namlulu roketatar, 11 bin 185 obüs ve havan topu ile 23 bin 201 özel askeri araç imha edildi."