SAHA EXPO 2024, savunma, havacılık ve uzay sanayii alanında en çığır açıcı yeniliklerin sergileneceği, sektörün lider etkinliği olarak İstanbul'da kapılarını açmaya hazırlanıyor. 100'den fazla ülkeden 1200'den fazla firmanın katılımıyla, önceki yıl 78 bin profesyonelin ziyaret ettiği fuar, bu yıl 90 bin metrekarelik alanında 150 bin ziyaretçiyi ağırlamayı hedefliyor.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen ve bölgenin en büyük sektör buluşması olan SAHA EXPO, savunma sanayi devlerinden KOBİ'lere, üniversitelerden tedarikçilere, Ar-Ge merkezlerine kadar sektörün tüm aktörlerini bir araya getirecek. Stratejik öneme sahip ürünlerin ilk kez tanıtılacağı fuar, ülke savunma kapasitesinin yanı sıra bağımsız üretim gücünü de vurgulayacak.

ASELSAN'ın teknolojileri NATO tatbikatında ASELSAN'ın teknolojileri NATO tatbikatında

BAYKAR, ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN gibi önde gelen firmaların yer aldığı etkinlik, ulusal ve uluslararası delegasyonları, yüksek rütbeli yetkilileri ve sektör profesyonellerini bir araya getirecek. Yoğun B2B, B2G ve G2G görüşmeleri, paneller, ürün sunumları ve imza törenleri ile SAHA EXPO 2024, katılımcıların işbirliği ve ağ oluşturma fırsatlarını en üst düzeye çıkaracak.

SAHA MATCH platformu, etkinlikteki işbirliği potansiyelini maksimize etmek amacıyla katılımcıları bir araya getirecek. 20.000 civarında iş görüşmesinin gerçekleşmesi beklenen fuar, küçük işletmeler ve girişimciler için de büyük bir fırsat sunarak, onların büyük şirketlerle ağ kurmalarını ve projelerini tanıtmalarını sağlayacak.

Bu yılki SAHA EXPO, yenilikçi çözümler ve stratejik ortaklıklarla sektörün geleceğini şekillendirecek bir platform olarak öne çıkıyor.