İhracatta 86 ülkeye ulaşan ASELSAN'ın yeni hedefi NATO ihaleleri ve Doğu Avrupa İhracatta 86 ülkeye ulaşan ASELSAN'ın yeni hedefi NATO ihaleleri ve Doğu Avrupa

Las Vegas'ta düzenlenecek olan 46. SHOT SHOW, atıcılık, avcılık ve aksesuarları alanında dünyanın en kapsamlı buluşmalarından biri olarak öne çıkıyor. Etkinlikte, 150 yıla varan tecrübesiyle SARSILMAZ, SARSILMAZ ve SARUSA olarak iki farklı stantta sektör temsilcileri ve kullanıcılara hitap edecek.

Yılın en iyi tabancası olmaya aday: SAR9 Compact X

Fuarda sergilenecek olan 62 tabanca modeli, 9 askeri tüfek ve 6 av tüfeğiyle SARSILMAZ, sektördeki iddiasını sürdürmeyi amaçlıyor. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da önemli ödüllerle öne çıkan SARSILMAZ'ın, özellikle SAR9 Compact X modeli beklentileri karşılaması ve "Yılın En İyi Tabancası" seçilmesi bekleniyor.

SARSILMAZ'ın hafif silahlarına ek olarak, yerli mühendislikle üretilen ağır silahları da fuarda yer alacak. Hürkuş-C'ye entegre edilen SAR 127 MT ve SAR 762 MT makineli tüfekleri Las Vegas'ta sergilenirken, milli savunma projeleri kapsamında üretilen 20 ve 25 mm toplar da fuar ziyaretçileriyle buluşacak.

Editör: Merve Tuç