Türkiye'nin öncü savunma sanayii firmalarından biri olan STM (Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ), 4 Şubat'ta Riyad'da düzenlenecek olan Dünya Savunma Fuarı'na katılarak milli imkanlarla geliştirdiği ürünlerini tanıtmaya hazırlanıyor.

STM, fuarda Türk savunma sanayiinin önemli projelerinden biri olan MİLGEM İstif Sınıfı projesinin ilk gemisi TCG İstanbul'un maketini sergileyecek ve Türkiye'nin ilk küçük boyutlu milli denizaltı projesi STM500'ü tanıtacak.

STM'nin fuarda sergileyeceği önemli ürünlerden biri, Türk Donanmasına teslim edilen MİLGEM İstif Sınıfı projesinin ilk gemisi TCG İstanbul'un maketi olacak.

STM, Denizaltı Projeleri ve İHA Sistemleriyle Dikkat Çekecek

STM, Türkiye'nin ilk küçük boyutlu milli denizaltı projesi STM500'ü fuarda tanıtacak. Ayrıca, Pakistan Deniz Kuvvetleri için inşa edilen ve 2018'de teslim edilen Pakistan Denizde İkmal Tankeri'nin (PNFT) maketleri de STM standında yer alacak.

Lockheed Martin 100. torpido güdüm sistemini ABD Donanmasına teslim etti Lockheed Martin 100. torpido güdüm sistemini ABD Donanmasına teslim etti

Taktik mini İHA sistemleri arasında ise Türkiye'nin ilk milli vurucu İHA'sı KARGU, TSK envanterine geçen "Mühimmat Bırakan İHA BOYGA" ve ihracat başarısı elde eden sabit kanatlı vurucu İHA ALPAGU da STM standında ziyaretçilerle buluşacak.

Ayrıca, STM'nin fuarda gerçekleştireceği tanıtımların, Türk savunma sanayiinin uluslararası iş birliği ve ihracat olanaklarını artırmaya yönelik önemli bir adım olması bekleniyor.