22-26 Ekim tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleşecek fuar, Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Millî Savunma Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Savunma Sanayii Başkanlığı'nın destekleriyle düzenleniyor.

"KAAN'ın ilk uçuşu çok büyük bir motivasyon" "KAAN'ın ilk uçuşu çok büyük bir motivasyon"

SAHA EXPO 2024, 100'den fazla ülkeden 1.300'e yakın şirketi ve 500 resmi ve ticari heyeti ağırlamayı hedefliyor. Fuar, 90.000 metrekarelik alanda gerçekleştirilecek ve 150.000'in üzerinde profesyonel ziyaretçi bekleniyor. Türkiye'nin en büyük savunma, havacılık ve uzay kümelenmesi olan SAHA İstanbul'un ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte, sektör profesyonelleri bir araya gelerek iş birlikleri kuracak ve geleceğin teknolojilerini keşfedecek.

SAHA EXPO'nun ilk koordinasyon toplantısı, Türkiye'nin çeşitli kamu kurumlarından yetkililerin katılımıyla Ankara'da gerçekleşti. Fuar, Türkiye'nin bağımsız üretim gücünü vurgulayarak, yerli savunma sanayisinin uluslararası alanda rekabet gücünü artırmayı hedefliyor.

Türkiye'nin savunma, havacılık ve uzay sanayii alanındaki başarılarını sergileyecek olan SAHA EXPO 2024, sektördeki önemli isimleri bir araya getirerek geleceğin projelerine yön verecek.

Editör: Merve Tuç