Ukrayna Hava Kuvvetleri Komutanlığı, bu gece Rus ordusunun Kırım ve Rusya'nın Kursk bölgesinden İHA'larla Ukrayna topraklarına saldırı düzenlediğini duyurdu. Komutanlık açıklamasında, 48 İHA'nın kullanıldığı belirtilirken, Ukrayna hava savunmasının mücadele çalışmaları sonucunda 41 İHA'nın imha edildiği bildirildi.

Ukrayna Hava Kuvvetleri Komutanı Nikolay Oleşçuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Karadeniz'deki Yılan Adası yakınlarında bir Su-30SM uçağının koruması altında, Rusya'ya bağlı bir Su-24M uçağının Odessa bölgesinin güneyine füze ve bomba saldırısı düzenlemeye çalışırken düşürüldüğünü belirtti.

Rusya, Ukrayna'da iki yerleşim birimini ele geçirdiğini açıkladı Rusya, Ukrayna'da iki yerleşim birimini ele geçirdiğini açıkladı

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ise sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Rus uçağının düşürülmesi nedeniyle hava savunma kuvvetlerine teşekkür ederek, "(Uçak) Odessa bölgesini bombalamaya gidiyordu. Özellikle Odessa bölgesinde hava savunmamızı yavaş yavaş ama fark edilir şekilde güçlendiriyoruz. Bu görevi başarmamız için yardımcı olan her ülkeye teşekkür ederim." dedi.