AKYA Harp Torpidosu denizaltılara teslim edildi AKYA Harp Torpidosu denizaltılara teslim edildi

Bu, geminin hizmete hazır olmasını sağlamak için denizde ve iskele tarafında yapılan bir dizi zorlu denemenin ardından gemi yapımcısından Donanmaya transferini işaret ediyor.

Gemiye Guadalcanal Savaşı sırasında gösterdiği olağanüstü kahramanlık nedeniyle Onur Madalyası ile ödüllendirilen Birleşik Devletler Deniz Piyadeleri'nden Topçu Çavuş John Basilone'nin adı verildi.

Gemiler Program Yürütme Ofisi (PEO) DDG 51 Sınıfı program yöneticisi Yüzbaşı Seth Miller, "Gelecekteki USS John Basilone filoya önemli bir kabiliyet kazandıracak ve denizdeki avantajımızı güçlendirecek" dedi. "DDG 122 ve tüm Denizcileri, olağanüstü adaşı tarafından sergilenen azim ve fedakârlığın canlı bir hatırlatıcısı olacaktır."

Flight IIA Arleigh Burke sınıfı bir destroyer olan DDG 122, Hava Harbi, Denizaltı Harbi ve Suüstü Harbi icra etmek üzere donatılmış çok görevli bir suüstü muharip gemisidir. Bu kabiliyetler geminin çeşitli tehditlerle etkin bir şekilde mücadele edebilmesini sağlayarak filo için güçlü bir koruma sağlar ve Donanmanın operasyonel hazırlığına katkıda bulunur.