Bu yeni anlaşma kapsamında, mevcut Ağır Ekipman Taşıyıcı (HET) A1 çekicileri, Geliştirilmiş Ağır Ekipman Taşıyıcı Sistemi (EHETS) olarak dönüştürülecek. Anlaşma, yaklaşık bin 384 kitin teminini içeriyor ve Avrupa yol standartlarına uygun bir şekilde gerekli yük kapasitesini sağlamayı amaçlıyor.

EHETS sistemi, HET A1 M1300 çekici ve sekiz dingilli M1302 römorktan oluşan bir konfigürasyona sahip. Bu sistem, büyük ekipmanların taşınmasını ve bakım tahliyesini kolaylaştırmayı hedefliyor. EHETS'in bir parçası olan M1302 römork, 85 tona kadar yük taşıma kapasitesini destekleyen sekiz dingile sahip olmasıyla birlikte Römork, ayarlanabilir bir boyuna, hidrolik rampalara ve çeşitli hidrolik sistemleri de bünyesinde bulunduruyor.

Polonya yeni savaş araçları için anlaşma imzaladı Polonya yeni savaş araçları için anlaşma imzaladı

M1 Abrams ana muharebe tankı taşıyorlar

Oshkosh Defense tarafından üretilen M1070 çekici, farklı modelleri içeriyor. Bu modeller, M1070A1, M1300, HET A1 ve Global HET A1 gibi çeşitliliklere sahip. Bu modifiyeli varyantlar, kullanıcılara üç dingilli seçenekler sunuyor. HET A1 ve Global HET A1 modelleri, 700 beygir gücündeki Caterpillar C18 motoruyla çalışıyor ve Allison 4800SP şanzıman ve tek vitesli Oshkosh 30000 Serisi transfer kutusuyla donatılmış durumda. Long-Term Armor Strategy (LTAS) standartlarına uyan bu modeller, 55 bin pound'a kadar vinçlerle ve 6 mürettebatlık klimalı kabinleri de içeriyor.