Türk Silahlı Kuvvetleri'nin tanksavar bölüklerinin gücünü artırmak için geliştirilen Kaideye Monteli CİRİT (KMC) Silah Sistemi, tamamen yerli ve milli imkanlarla Türk mühendisler ve teknisyenler tarafından geliştirildi.

Milli Gururun Kanatları: HÜRJET Milli Gururun Kanatları: HÜRJET

KMC Silah Sistemi, yüksek hareket kabiliyeti, 360 derece dönüş özelliği ve araç içerisinden kontrol edilebilen stabilize taret sistemi ile sabit ve hareketli hedeflere karşı atış yapabiliyor.

2022 02 Roket3

Sistem, yerli ve milli imkanlarla geliştirilen UMTAS, L-UMTAS ve CİRİT gibi yüksek hassasiyete sahip ve tahrip gücü yüksek tanksavar füzelerini bir arada kullanabilme özelliğine sahip. Bu sayede Türk Silahlı Kuvvetleri'nin korkusuz tanksavar bölüklerinin gücüne güç katacağına inanılıyor.

K M C

KMC Silah Sistemi'nin 8 kilometre menzile kadar yüksek vuruş kabiliyeti sunması da dikkat çekiyor. Sistem, lazer ve IIR güdümlü 3 farklı tipteki füzeyi atabilme yeteneğine sahip olmasıyla rakiplerine üstünlük sağlıyor. Stabilize tareti sayesinde 40 kilometre hıza kadar hareket halindeyken atış yapabilme kabiliyeti sunan KMC Silah Sistemi, aynı zamanda yüksek teknoloji ürünü elektro optik sistemle 20 kilometre menzile kadar keşif ve gözetleme faaliyeti yürütebiliyor.

KMC Silah Sistemi’ne 7,62 mm Makineli Tüfek entegrasyonu için de çalışmaların devam edildiği biliniyor.