İngiltere Savunma Bakanlığı (MoD), 2024-25 mali yılında getirilen satın alma reformlarının, askeri kapasitenin daha hızlı bir şekilde yuvarlanabileceği anlamına geldiğini duyurdu. Bu reformlar, önceden tahmin edilen tarihten daha erken bir zamanda Birleşik Krallık silahlı kuvvetlerine hizmet etmeye başlaması beklenen LDEW silahlarını içeriyor.

DragonFire, MBDA İngiltere liderliğindeki bir ekip tarafından geliştirilen bir LDEW göstericisi. Savunma Bilimi ve Teknoloji Laboratuvarı (Dstl) aracılığıyla sözleşmeli olan bu sistem, 2021'in sonlarından bu yana bir dizi izleme ve ateşleme denemesini başarıyla tamamladı. DragonFire programı, Birleşik Krallık hükümetinin savunma tedarikinde reform yapmak ve askeri kapasitenin hızlı sağlanmasını sağlamak için tasarlanmış bir örnek olarak kabul ediliyor.

Boeing'in Starliner mekiğinin astronotlu uçuşu ertelendi Boeing'in Starliner mekiğinin astronotlu uçuşu ertelendi

Savunma Bakanı Grant Shapps, DragonFire'ın artık bir gösteri programından Kraliyet Donanması için operasyonel bir yeteneğe hızla dönüşeceğini belirtti. Bu gelişme, sistemlerin gemi platformlarına üretimini ve kurulumunu içerecek olan daha fazla canlı ateşlemeyi içerecek.

Kraliyet Donanması, DragonFire LDEW sistemini belirli tehditlere karşı kendini savunma füzelerine potansiyel bir alternatif olarak görüyor. Planlanan yatırımın birden fazla gemide kurulacağı belirtilirken, gemi uyumları hakkında henüz bilgi verilmedi.