Şirket tarafından belirtildiği üzere, bu yeni nesil füze uyarı ve düşman ateşi tespit sistemi, ABD Ordusu pilotlarını ve mürettebatını ortaya çıkan füze tehditlerinden korumak için tasarlanmıştır.

Gelişmiş DRS 2 renkli kızılötesi dedektör paketi, ABD Ordusu'nun Sınırlı Geçici Füze Uyarı Sistemi (LIMWS) Hızlı Reaksiyon Yeteneği programı için BAE Systems'in 2CAWS sistemine entegre edilmiştir. Bu teknoloji, hava mürettebatına gelişmiş 360 derece tehdit algılama kabiliyeti sağlayarak düşmanca ortamlarda beka kabiliyetlerini artırıyor.

Rusya, ABD'nin aldığı önlemlere karşı nükleer füzelerin konuşlandırılma olasılığını tartışmaya açtı Rusya, ABD'nin aldığı önlemlere karşı nükleer füzelerin konuşlandırılma olasılığını tartışmaya açtı

Leonardo DRS Elektro-Optik ve Kızılötesi Sistemler iş biriminin Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jerry Hathaway, "Bu önemli dönüm noktasına ulaşmış olmaktan ve BAE Systems ile ortak olarak hava mürettebatı için hayat kurtaran bu kritik teknolojiyi geliştirmiş olmaktan gurur duyuyoruz" dedi. "Ukrayna'daki zorluklar, bugün savaş alanında manevra yapmak ve operasyonları yürütmek için uçaklarda bu kabiliyete sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu vurgulamaktadır."

2CAWS sistemi, hava mürettebatına kapsamlı tehdit bilgisi sağlamak üzere tasarlanmıştır ve omuzdan ateşlenen ve araçtan fırlatılan kızılötesi karadan havaya füzelere karşı koruma sağlamak için karşı önlem sistemleriyle entegre olur. Bu kabiliyet, giderek karmaşıklaşan tehdit ortamlarında ABD Ordusu operasyonlarının güvenliğini ve etkinliğini sağlamak için çok önemli.

ABD Ordusu ve BAE Systems program yetkilileri kısa süre önce LIMWS programı için 1.000'inci 2CAWS'nin teslimatını kutlamak ve emeği geçenleri takdir etmek için Leonardo DRS tesisini ziyaret etti.

Defence Türkiye