ALTAY Muharebe Tankı yenilendi ALTAY Muharebe Tankı yenilendi

Duyuru, "Militarnyi" tarafından bildirildiği üzere, Ukrayna güvenlik kurumlarından temsilcilerin katıldığı ilk fabrika denemeleri sırasında yapıldı.

"Djura" basitliği ve güvenilirliği ile bilinen Toyota Land Cruiser 70 şasisi üzerine inşa edildi. Bu araç düşük riskli taktik görevler için tasarlanmıştır ve polis birimleri ve Özel Harekat Kuvvetleri tarafından kullanılması amaçlandı. Nispeten düşük ağırlığı ve kompakt boyutu, gizli operasyonlara olanak sağlıyor.

Mühendisler orijinal Land Cruiser 70 şasisini modifiye ederek süspansiyonu güçlendirmiş ve artan ağırlığı karşılamak için fren sistemini yükseltri. Araç, NATO'nun STANAG 4569 seviye 1'ine eşdeğer koruma sağlayan, 5.45 mm kalibreli mermilere dayanabilen ve tekerleklerin veya zeminin altında çoklu el bombası patlamalarına karşı koruma sağlayan zırhlı bir kapsüle sahip.

Pikap versiyonuna ek olarak, potansiyel müşteriler iki ilave piyade taşıyabilen veya tıbbi tahliye aracı olarak kullanılabilen iki bölmeli kapsüllü alternatif konfigürasyonları seçebilir.


5 ton ağırlığındaki "Djura", 430 Nm torka sahip 200 beygir gücünde sağlam bir dizel motordan güç alıyor. Geliştiriciler, minimum elektronik bileşenlerle motorun gücünü ve güvenilirliğini vurgulamaktadır. Araç, müşteri gereksinimlerine göre otomatik, yarı otomatik veya manuel şanzımanlarla donatılabilir.

"Djura", küçük bir zırh kalkanına sahip 7.62 mm makineli tüfek için açık bir taretle donatılmıştır.