Türkiye savunma sanayiinde son yıllarda adeta atağa geçmiş durumda. Yerli ve milli savunma sanayii ekipmanlarıyla bölgede liderliğini sürdüren Türkiye kendi silahını, kendi uçağını, kendi gemisini yapar hale geldi. Yerli ve milli envanterini her geçen gün genişleten savunma sanayiimiz yeni bir ekipmanı daha bu listeye ekledi.

Test başarıyla gerçekleştirildi

CANiK TTI Combat, Teksas’da da gözde oldu CANiK TTI Combat, Teksas’da da gözde oldu

Yeni ürünün adı “SUNGUR” Roketsan’ın sosyal medya hesabından paylaşılan SUNGUR, muharebe sahalarında Türkiye’nin gücüne güç katacak. Yapılan paylaşımda, “Asimetrik savaş yeteneğiyle hava savunmamızın etkin gücü SUNGUR’un test atışı başarıyla gerçekleştirildi ve hedefini tam isabetle vurdu!” ifadeleri kullanıldı.

Yerli ve milli mühendislikle geliştirildi

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, da konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Dünyada yaşanan son gelişmeler, Omuzdan Atılan Hava Savunma Füze Sistemlerinin sahada aktif savunmada çok önemli olduğunu bizlere gösteriyor. Yerli ve milli mühendisliğimizle geliştirdiğimiz Sungur sisteminin sahadaki başarısı, ülkemizin savunma sanayiindeki gelişmişliğini de gözler önüne seriyor. Başta Roketsan’ımız olmak üzere projede emeği geçen tüm mühendislerimizi, alt yüklenicilerimizi ve SSB personelimizi can-ı gönülden tebrik ediyorum.”